KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285146
nr 1628 5146
Ole Skibstrup
(1887-1972), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap. Signerad. Olja på pannå, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Ole Skibstrup, dansk-svensk konstnär född i Danmark 1887, död 1972 i Halmstad.
Utrop:
400 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:40:50
Ole Skibstrup
Läs mer om Ole Skibstrup